İhracat pazarlamasında personelin önemi Whatsapp

İhracat pazarlamasında personelin önemi

İhracat pazarlamasında personelin önemi

İhracat pazarlamasında personelin önemi

Günümüzde ihracat yapmak şirketlerin dünyaya açılmaları için mutlaka başarması gereken bir faaliyettir. Yerel kalarak sürdürülebilir bir büyüme sağlamak, günümüzün glovalleşen dünyasında artık mümkün değildir.İhracat pazarlaması'nın da yerel pazarda yapılan pazarlama faaliyetlerinden ayrılan birçok noktası bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi insan faktörüdür, ihracat pazarlamasını yapan personel bu çalışmayı farklı dilleri konuşan ve farklı kültürlere mensup kişilerle iletişim halinde gerçekleştirir.
 
 
Bu çalışmalar yapılırken disiplin, takip, planlama ve ikna gibi birçok önemli faktör göz önüne alınmalı ve pazarlama personeli farklı kültür ve iletişim teknikleri konusunda yetkin olmalıdır. Günümüzde bu şekilde iletişim yeteneklerine sahip, işin teknik noktaları konusunda bilgili ve işletmeye uzun süreli hizmet etmeye hevesli personel bulmak ve bu kişileri yönetmek çok büyük bir zaman ve kaynak meselesidir.
 
 
Bundandır ki BEŞTAV, Nokta Atışı İhracat programı ile siz değerli iş ortakları için öncelikle detaylı bir hedef pazar analizi yaparak, hangi ülke ve bölgelerde öncelikli araştırma ve pazarlama faaliyetleri yapılması gerektiğini belirleyerek buna uygun personel tahsisi yapmakta ve sizleri en hızlı şekilde hedef müşterilerinizle buluşturmaktadır. Bütün süreçler firmanız ile koordine bir şekilde planlanmakta ve sürdürülebilir uzun süreli bir çalışma ortamı yaratılarak firmanızın tüm dış ticaret pazarlama süreçleri şeffaf ve itinalı hazırlanmış iş süreçleri ile takip edilerek tarafınıza raporlanmaktadır.
 
 
Sizler de BEŞTAV konforunu yaşayarak  personel yönetimi, kaynak tahsisi, hedef pazar belirlenmesi, müşteri ilişkileri kurulması ve sürekliliği konularını güvenilir bir iş ortağı ile çözerek üretim ve yeni ürün geliştirme gibi, uzmanı olduğunuz alanlarda daha hızlı ilerleyerek büyük atılımlar yapabilir, üretim çeşitliliğinizi ve verimliliğinizi satış ve pazarlama süreçlerini sadece yönlendirerek ve takip ederek rahat bir şekilde geliştirebilirsiniz. Sizleri Dış yicarette bu konforu yaşamak için bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz.
 
Saygılarımızla 
Macit BEŞTAV