İhracat Danışmanlığı » Beştav Danışmanlık Whatsapp

İhracat Danışmanlığı

İhracat Danışmanlığı

İhracat Danışmanlığı

İhracat yaparak ürünlerinizi dünya ile buluşturmak mı istiyorsunuz? Ya da ithalat ile iç piyasadaki büyük bir talebi mi karşılamayı planlıyorsunuz? Dünyamız Covid 19 pandemisini hızla yenerken toparlanan piyasa şartlarını değerlendirmek, yüksek döviz kuru avantajını kullanarak yüksek karlılıklarla dış pazara kolayca açılmanın tam zamanı. Ürünlerinizi yurtdışında satmak ve herhangi bir ürünü iç pazarda daha yüksek bir marjla satmak için, düşük bir fiyattan ithal etmek, aynı şeyi üretmekten ve yavaş ödeme toparlanması nedeniyle iç pazarda satmaktan daha kolayolduğu gibi, hızla para kazanmanıza yardımcı olacaktır. Eğer tecrübeniz yoksa, her şeyin sorunsuz bir şekilde yapıldığından emin olmak için , süreç boyunca size rehberlik edecek bir İthalat İhracat Danışmanlık Şirketi ile iletişime geçmeniz gerekir. 

Uluslararası ticarette başarıya ulaşmak, ürünlerinizi dış pazara ihraç etmeye veya kendi ülkemize yeni ürünler getirmeye başlamak için yerine getirilmesi gereken zorlu bir strateji ve disiplin süreci vardır, bu sürecin dikkatle takibi gereklidir. İhracat ve ithalatta işinizi kurmayı planladıysanız, şirketinize daha fazla gelir ve kar getirmeyi istiyorsanız başlangıçta danışmanlık almak en doğru kararlardan biri olacaktır. Ancak bir şirketin İthalat İhracat Danışmanını seçerken çok dikkatli inceleme yapması gerekir.

İHRACAT DEPARTMANI KURULUMU VE YÖNETİMİ

Dünya çapında faaliyet gösteren firmaların ihracat departmanları, başarılı bir uluslararası pazarlama stratejisi için kritik öneme sahiptir. Ancak, özellikle KOBİ'ler için ihracat departmanı kurulumu ve yönetimi, birçok zorlukla dolu bir süreç olabilir. İşte bu nedenle, BEŞTAV, ihracat departmanı kurulumu ve yönetimi konusunda size destek olmak için burada.

Yarım Asırlık deneyimimizle, işletmenizin ihracat departmanını kurmanıza, yönetmenize ve büyütmenize yardımcı olabiliriz. Sunduğumuz hizmetler şunları içermektedir:

İhracat Departmanı Kurulumu: İhracat işlemlerinin yönetimi için gereken organizasyonel yapıyı oluşturmak için size rehberlik ediyoruz. Bu süreçte, ihracat bölümünüzün hedefleri, işlevleri, sorumlulukları ve personel gereksinimleri gibi konularda size yardımcı oluyoruz.

İhracat Operasyonları Yönetimi: İhracat operasyonları, siparişlerin alınmasından sevkiyata kadar olan süreçleri kapsar. İhracat departmanınızın bu süreçleri etkin bir şekilde yönetmesini sağlamak için size stratejik planlama, ürün/hizmet uygunluk değerlendirmesi, siparişlerin takibi, teslimat yönetimi, nakliye ve gümrük işlemleri gibi konularda destek veriyor, çözüm ortaklarımızla en hızlı şekilde sizleri hedeflerinize ulaştırıyoruz.

Yönetim ve Personel Eğitimi: İhracat departmanınızın etkin bir şekilde yönetilmesi için personel eğitimi son derece önemlidir. İhracat yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, ürün/hizmet uygunluk değerlendirmesi, hedef Pazar ve müşteri bulunması konularında personelinize “işbaşı” koçluk vererek en verimli şekilde çalışmalarına katkıda bulunuyoruz.

Pazarlama Stratejisi ve Pazar Araştırması: İhracat departmanınızın başarılı olabilmesi için doğru pazarlama stratejileri ve pazar araştırması son derece önemlidir. İşletmenizin ürünlerinin/hizmetlerinin hedef pazarlara nasıl sunulacağına ve pazarlama stratejilerinin nasıl geliştirileceğine dair size destek veriyoruz.

İhracat departmanı kurulumu ve yönetimi hizmetimizle, işletmenizin uluslararası arenada rekabet edebilir olmasını sağlıyoruz. İhracat sürecinin karmaşıklığı ve zorlukları ile başa çıkmak için gerekli olan bilgi, tecrübe ve kaynaklara sahibiz. Bu nedenle, ihracat departmanı kurulumu ve yönetimi hizmetimiz, özellikle KOBİ'ler için son derece değerli bir fırsat sunmaktadır.

Siz de ihracat potansiyeli olan bir KOBİ iseniz, ihracat departmanı kurulumu ve yönetimi hizmetimizden yararlanabilirsiniz. İşletmenizin uluslararası arenada başarılı olması için gereken desteği size sağlayabiliriz.

Bu çalışmanın detaylarını bizlerle görüşmek için lütfen iletişim formunu doldurun, ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir!

Yurtdışı Satış Danışmanlığı

Beştav Uluslararası Ticaret Danışmanlığı, iş stratejilerinin oluşturulması ve uygulanması için özelleştirilmiş çözümler sunan uluslararası bir iş geliştirme danışmanlık firmasıdır. 40'tan fazla ülkede müşterilere zamanında, verimli ve uygun maliyetli bir şekilde eyleme geçirilebilir sonuçlar sunmak için benzersiz ve kanıtlanmış metodolojiler kullanıyoruz ve ticari istihbaratı etkili kullanarak büyüyoruz.

Uluslararası ticaret, ülkeler arasında mal ve hizmet alışverişini ifade eder. Basit bir ifadeyle, mal ve hizmetlerin ihracatı ve ithalatı anlamına gelir. İhracat, mal ve hizmetlerin ülke dışında satılması, ithalat ise ülkeye giren mal ve hizmetler anlamına gelir. Uluslararası ticaret, fiyatların veya talebin ve arzın küresel olaylardan etkilendiği dünya ekonomisini destekler. Örneğin, ABD'nin yazılım çalışanları için değişen vize politikaları, Hint yazılım firmalarını etkileyecektir. Veya, Çin gibi ihracatçı bir ülkede işçilik maliyetinin artması, ABD'deki Çin malları için daha fazla ödeme yapmanız anlamına gelebilir. Son dönemde çözüme doğru hızla ilerleyen pandemi (Covid 19) sorununun devam ettiği bu günler aslında 2021 için geleceğe daha umutla baktığımız ve dış ticarete ağırlık verilmesi gereken bir zaman dilimidir.

Yurtdışı satış danışmanlığına genellikle üretici temsilcileri, yabancı satış temsilcileri, satış acenteleri veya bağımsız satış temsilcileri olarak atıfta bulunulur - bu terimler genellikle birbirinin yerine kullanılır, ancak her zaman doğru değildir.

Basit bir ifadeyle, bir denizaşırı satış temsilcisi, şirketinizin ürünlerini veya hizmetlerini denizaşırı ülkelerde satmanıza yardımcı olmak için sizin adınıza hareket eden bağımsız bir işletme veya bireydir. Satış bölgesi içinde veya yakınında olacaklar ve ürünlerinizi veya hizmetlerinizi potansiyel müşterilere sunacak ve satacaklar ancak sizinle devamlı Beştav Uluslararası Ticaret Danışmanlığı personelinin olduğu kadar yakın ilişki kuramayacaklar ve tarafınıza sağlanacak en büyük Fayda? Kontrolü elinizde tutarsınız. Temsilcinin rolü, fırsatları geliştirmek ve talepleri geldiğinde size iletmek, ihtiyaç duyduğunuzda destek ve rehberlik sağlamaktır.

Doğrudan satış yapmaya çalışmak, bilmediğiniz pazarlarda zaman ve para kaybetmek yerine Beştav'ın sağlayacağı terzilik usulü çözümlerle mevcut iletişim ağı ve pazardaki deneyimiyle birlikte uluslararası pazarlara anında erişim elde edeceksiniz.

Sizleri dış ticarette Beştav konforunu yaşamaya davet ediyoruz!

İhracat Danışmanlığı Sıkça Sorulan Sorular

İhracat danışmanı ne iş yapar?

İhracat Danışmanları, işletmeniz için eksiksiz bir pazara giriş stratejisi oluşturabilir, sizi potansiyel müşteriler, alıcılar ve ortaklarla bağlayabilir ve hatta müzakerelerde size yardımcı olabilir. BEŞTAV, tıpkı sizinki gibi işletmelerin uluslararası pazarlarda genişleyerek kârlı bir şekilde büyümelerine yardımcı olma konusunda uzmanlaşmıştır. Başarılı bir ihracat yolculuğu için tamamen hazır olduğunuzdan ve kazanan bir stratejiye sahip olduğunuzdan emin olmanız için ihtiyaç duyduğunuz alanlarda uzman desteği ve rehberlik sağlıyoruz.

İhracat danışmanı nasıl olunur?
İhracat danışmanı olmak için, üniversitelerin dört yıllık eğitim veren Dış Ticaret, Uluslararası İlişkiler, İşletme, İktisat ve ilgili bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olma şartı bulunmaktadır. Aynı zamanda çeşitli eğitim akademileri ve üniversiteler tarafından dış ticaret sertifika programları düzenlenmektedir. Bunun yanında uluslarası geçerliliği bulunan sertifika programları ile kendinizi geliştirebilirsiniz.
 
İhracat danışmanlığı nedir?

Geleneksel olarak İhracat, "Yurtdışında satılan bir ürün veya hizmet" anlamına gelir. İhracat danışmanlığı, uluslararası ticarette yada yurtdışına ürün yada hizmet satmak için sunulan hizmetin kendisidir. Doğru stratejinin geliştirilmesi, bir müşterinin hedeflerini ve mevcut kaynakları anlamak, stratejiyi başarılı bir şekilde uygulamak için hangi ek kaynakların gerekli olacağını belirlemek ve dış ortaklara ihtiyaç duyulursa hangi firmaların bu gereksinimleri en iyi şekilde karşılayabileceğini belirlemekle başlar. 

İhracat Danışmanlık Ücretleri

İhracat danışmanlık ücretleri projeye göre değişkenlik göstermektedir. Çalışmanın büyüklüğü, şirket politikaları ve kurumsal yapısına göre değşmektedir. Dolayısıyla ücret belirlenmeden önce şirketin kurumsal yapısı, profili, çalışmaları ve politikaları incelendikten sonra ortalama net bir rakat ortaya çıkmaktadır. 

Dış ticaret şirketleri ne iş yapar?

Dış ticaret şirketleri, işletmeleri genişletmek için iyi fırsatlar sunar. Ancak doğru satış ortaklarını veya B2B bağlantılarını kendi başınıza bulmak genellikle çok zaman alır ve sonuçta her zaman beklenen başarıya götürmez. Hedef pazarınızda yer alan, iş geleneklerini bilen ve yerel dili konuşan bir ortakla çalışmak, genellikle yeni bir pazara girmek için daha verimli bir çözümdür. Denenmiş ve test edilmiş metodolojilerimizi kullanarak, ihracata hazırlık seviyenizi değerlendirmek ve gerçekten işe yarayan ve sonuç veren bir ihracat stratejisi tasarlamak ve uygulamak için sizinle birlikte çalışıyoruz. Maliyetli hatalardan kaçınmanıza, çıkmaz sokaklara girmenizi veya yanlış dönüşler yapmanızı engellemenize yardımcı oluyoruz. İşinizde hangi aşamada olursanız olun, ihtiyacınız olan destek düzeyi ne olursa olsun, tutkularınızı gerçeğe dönüştürüyoruz.