Dış Ticaret İstihbaratı - Beştav Danışmanlık Whatsapp
Hizmetlerimiz Dış Ticaret İstihbaratı

Dış Ticaret İstihbaratı

Dış Ticaret İstihbaratı


Ülkemizde dış ticaret eğitimi denince akla ithalat ya da ihracat mevzuatı ve genel konseptlerin anlatıldığı eğitimler gelmektedir yaptığımız çalışmalarda bu konulara neredeyse hiç değinmiyoruz ve ağırlıklı olarak büyük veri analizinin bir sanata dönüştüğü, yeni nesil dış ticaret istihbaratı veriyi konuşturma sanatı olarak literatüre geçmiş çalışmaları yapıyoruz.

 

 

Ticari istihbarat firmalarından alınan bilgilerin en verimli şekilde işlenmesi, küresel rekabette değişen koşullardan haberdar olmak, rakiplerinizin ve potansiyel müşterilerinizin ticari eğilimleri ve operasyonları hakkında bilgi sahibi olmak, internetteki bilgi kanallarını etkin ve sonuç odaklı bir şekilde kullanmak, ihracatı bir strateji ışığında planlamak isterseniz firmaların ve kümelerin ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak hazırladığımız dış ticaret istihbaratı nedir? konusundan başlayarak hedef müşterilerinizin firma istihbaratı hatta önemli kişilerin adres ve telefonlarına kadar uzanan detaylı eğitim ve koçluk faaliyetlerimizi öneriyoruz.

 

 

​Eğitimlerimizin temel amacı günümüzün rekabet ortamındaki dünyada stratejik üstünlük yaratmanın en önemli yollarından biri hedef müşterilerin ve rakiplerin doğru olarak tespit edilmesidir. Eğitim süreci içinde daha önce tespit edilen ülkelerdeki hedef ve rakip firmaların tespit edilmesi için uygulanacak teknikler öğretilmektedir.

 

 

Bunlarla ilgili izlenecek istihbarat süreci, alınacak bilgilerin yorumlanması, hedef tespitleri, ilgili kod sistemleri ve uygulamaları ele alınarak firma bilgilerine erişim için kullanılacak veri tabanları indeksleri uygulamalarla aktarılmaktadır.Dış Ticaret İstihbaratı Başvuru Formu

HEMEN ARA