Hedef Pazar Firması Uzmanı Eğitimi Whatsapp
Hizmetlerimiz Hedef Pazar

Hedef Pazar

Hedef Pazar


İhracat Sanatının en önemli bileşenlerinden olan hedefin tespit edilmesi hayati bir önem taşımakladır. Doğru hedef pazar tespiti firmalara hem zaman hem de kaynak tasarrufu sağlamakta, istenen sonuçların alınmasında en önemli rolü oynamaktadır. Hedef Pazar seçimi nasıl yapılır? Bunu anlamak için öncelikle eski yöntemlere bir göz atalım; Hedef Pazar tespitinde kullanılan eski yöntemler firmaları, ilgili ülkenin demografik yapısından tutun da iklim şartlarına kadar konu ile alakalı ancak hedefi nokta atışı vuramayan gereksiz ve dolaylı verilere boğmakta ve basit, kullanışlı ve en önemlisi veriye dayalı bilgilerden uzaklaştırmaktadır.

 

Hedef Pazar Bulma çalışmaları günümüzde Yeni Nesil Dış Ticaret İstihbaratı kullanılarak yapılmaktadır. Hedef pazardaki oyuncular hem rakipler hem de potansiyel müşteriler eski konvansiyonel ve maliyetli yöntemlerle değil ilgili veri tabanlarının ve dünya çapındaki ticari akışların ürün bazında taranması ile belli bir strateji çerçevesinde analiz edilmekte ve net, basit ve yararlı bilgiler firmalara sunulmaktadır. Hedef pazar analizleri çalışmalarında, firma tercihleriniz ön planda tutulmalı ve genel geçer bir yaklaşım yerine terzilik usulü, rakip ve müşteri odaklı, tam sonuca yönelik bir hedef Pazar çalışması yapılmalıdır.

Belirli bir pazar hedeflemek, ölçütlerinize uymayan insanları dışladığınız anlamına gelmez. Aksine, hedef pazar, pazarlama dolarınızı ve marka mesajınızı, sizden diğer pazarlardan daha fazla satın alma olasılığı yüksek olan belirli bir pazarda odaklamanızı sağlar. Bu, potansiyel müşterilere ulaşmak ve iş oluşturmak için çok daha uygun maliyetli, verimli ve etkili bir yoldur.

 

 

​Sizleri Yeni Nesil Dış ticaret istihbaratı ile rahat ve hızlı satış yapabileceğiniz pazarları tespit etmeye davet ediyoruz.Hedef Pazar Başvuru Formu

HEMEN ARA